Srpen 2006

Iterwiew s tomášem rosickým

31. srpna 2006 v 11:12 | dave skala

Je to pro mě velká čest, ale jinak se nic nemění

Nový kapitán fotbalové reprezentace tomáš Rosický.
Nový kapitán fotbalové reprezentace tomáš Rosický.
foto: ČTK/Michal Kamaryt
Na reprezentační sraz jel s tím, že zůstane všechno při starém. Nakonec si ale do prvního zápasu nového kvalifikačního cyklu proti Walesu navlékne kapitánskou pásku. Ovšem nikoliv jen jako náhrada za zraněného či jinak absentujícího hráče, ale již jako právoplatný kapitán národního mužstva, který má za úkol dovést reprezentaci na mistrovství Evropy.
31.8. 2006 09:14

Co pro vás znamená zvolení kapitánem reprezentace?

Je to pro mne velká čest, jako by to byla čest pro kteréhokoliv jiného hráče. Kluci mi věří a náš cíl je tak jako tak stejný: postup na mistrovství Evropy. Důležité je, aby tým táhl za jeden provaz. To je podstatnější, než kdo má pásku na rukávu. Takže jinak se nic nemění. Stejně o závažných věcech bude jednat rada služebně nejstarších hráčů národního mužstva. Věřím ale, že mi nová funkce pomůže i v dalším fotbalovém růstu.

Vám se do toho moc nechtělo. Bál jste se větší odpovědnosti?

Nehrnul jsem se do toho, ale rozhodně jsem se nebál, jinak bych to nevzal.

Cítíte, že po odchodu Pavla Nedvěda bude na vás, abyste táhl mužstvo?

Tohle jsem cítil už po mistrovství Evropy, kdy se Pavel rozloučil s reprezentací na víc než rok. Oči tenkrát byly upřené na mne. Ověřil jsem si, že tu roli zvládnu, takže to pro mne není nic nového. Teď to bude jen umocněno kapitánskou páskou.

Jak volba probíhala?

Diskutovali jsme, až jsem z toho vypadl já. Měl jsem také svoje kandidáty.

Koho jste chtěl za kapitána vy?

Když jsem jel na tenhle sraz, předpokládal jsem, že bude pokračovat Tomáš Galásek a volba bude jen formalitou. Pak z toho ale vzešlo, že by to měl být někdo mladší, perspektivnější, a dostal jsem to já.

Převezmete i pásku, kterou nosili Pavel Nedvěd a Tomáš Galásek, nebo si vezmete novou?

Tak to nevím, o to jsem se zatím nezajímal.

Pavel Nedvěd i Tomáš Galásek uměli zvednout hlas. Vy jste spíš tišší...

Zařvat umí každý, když je to potřeba. Ale jenom o tom to přeci není. Za svoji kariéru už jsem zažil hodně dobrých kapitánů. Ve Spartě zase Jirku Novotného a Horsta Siegla, v reprezentaci ještě Jirku Němce, pak Pavla Nedvěda, Tomáše Galáska, ale pásku nosili i Karel Poborský nebo Honza Koller. V Dortmundu to byli Reuter s Kohlerem, fotbalisti, kteří vyhráli Ligu mistrů i mistrovství světa a Evropy. Teď mi v Arsenalu šéfuje Thierry Henry. Od každého si chci vzít něco.

Pro vás kapitánská páska také není ničím novým. Nosil jste ji v Dortmundu i v reprezentaci.

V Dortmundu jsem dělal kapitána rok, pásku jsem měl i v různých mládežnických týmech. V reprezentaci jsem ji převzal třikrát při střídáních. Například v Palermu v přípravě s Itálií.

Máte připravenou nějakou řeč?

Není třeba nic moc říkat. Všichni hráči vědí, o co jde.

A máte připraveno něco v peněžence?

To budu muset něco upustit. Když jsem zjistil, kolik to je, byl jsem překvapený... Přesnou částku vám neřeknu, ale je to fakt dost.

Co považujete za svůj první úkol v nové roli?

To není úkol jen pro mne. Musíme se vrátit k našemu poctivému fotbalu a hrát zezadu na nulu. Znamená to zlepšit se v obraně. Nějakou šanci si vpředu vždycky vytvoříme, ale po odchodu Nedvěda s Poborským a při absenci Baroše nemáme takovou ofenzívní sílu.

Teď vás ale v sobotu čeká první kvalifikační zápas. Co o Walesu víte?

Viděl jsem jejich zápas s Bulhary a dopředu mají obrovskou kvalitu. Bellamy a Giggs jsou nesmírně šikovní a rychlí. Možná jsou trošku slabší v obraně, protože pár skutečně hodně velkých příležitostí Bulharům nabídli. Bude to těžká bitva.

Je to dobrý soupeř na start kvalifikace?

Já myslím, že je úplně jedno, kde a s kým začínáte. Jsme na startu nové kvalifikace a její start je hrozně důležitý. To, co se stalo se Srbskem, není vůbec z pohledu nového začátku ideální, ale teď je čas na nápravu. Na vítěznou nápravu.

Druhým soupeřem bude Slovensko...

Nechci se o tom zápase bavit. Teď nás čeká Wales. To je první krok.

Přejděme ještě k Arsenalu. Během minulého víkendu jste si odbyl premiéru v anglické Premier League v dresu Arsenalu. Jak moc jste byl po prohře s Manchesterem City zklamaný?

Byl jsem smutný, a hodně. Měli jsme poměrně dost slibných šancí, ale žádnou jsme nevyužili a inkasovali jsme z penalty. Nesmíme však propadat panice. Horší by bylo, kdybychom se vůbec ke skutečnému ohrožení branky soupeře nedostali.

Jednou jste se do šance řítil i vy, ale nakonec jste volil přihrávku na Gilberta. Jak jste tu situaci hodnotil zpětně?

Přešel jsem přes stopera a čekal jsem, jestli se brankář nějak pohne. Zkoušel jsem naznačovat a brankáře rozhýbat, jenže mě skvěle vykryl. Vedle mě běžel Henry a Gilberto, jehož jsem si vybral. Gólem to bohužel neskončilo.

V týdnu před soubojem s Manchesterem City vás trápilo zranění třísel. Byl jste před zápasem hodně zaskočený zařazením do základní sestavy?

Určitě. Vždyť já jsem jen dvakrát trénoval a byl jsem strašně překvapený, že budu hrát od první minuty. Hrozně jsem se těšil. O to větší bylo později moje zklamání.

Odehrál jste šedesát šest minut. Jak hodnotíte vlastní výkon?

Musí to být lepší a bude to lepší.

Limitovalo vás tedy ještě nějak zranění?

Vůbec. Hrál jsem bez bolesti. Ani nemohu říct, že jsem toho měl v okamžiku střídání plné zuby, i když jisté tréninkové manko jsem trochu cítil.
Interwiew s tomášem rosickým vám poskytl sport.cz,ale i můj blog...:-D

čí je to stadion??

27. srpna 2006 v 14:46 | dave skala
BayArena BayArena BayArena
Hádejte čí je to stadion,tupujte v komentářích.

Lionel Messi-Životopis

27. srpna 2006 v 14:42 | dave skala |  Lionel Messi
Diego Maradona a jeho nástupce Leo Messi
Dobrodružství maličkého Argentince začalo v ještě menším klubu Grandoli. Messimu bylo pět let a jeho vrstevníci byli téměř do jednoho o hlavu vyšší a mohutnější. Proto se musel naučit šikovně jejich atakům uhýbat, jinak by neměl šanci. Brzy se technicky zlepšil na tolik , že mu nedělalo problémy prodriblovat s míčem u nohy celé hřiště a pohodlně zavěsit do prázdné branky.
Taktika spoluhráčů proto byla jednoduchá, jakýmkoli způsobem dostat míč k Leovi a o víc se nestarat. Jeho mimořádného umění si brzy všiml slavný klub Newell's Old Boys, v němž vydržel až do třinácti let. Nadějného chlapce pak vábilo River Plate, jeden z nejmocnějších klubů Jižní Ameriky a Messiho pozvalo na několik tréninků mládežnického výběru. Lionelovi rodiče se však rozhodli odejít do Španělska, a tak River Plate přišlo o možnost uvést do světa fotbalu další mimořádný talent.
Příběh Lionela Messiho zatím mnohem připomíná pohádku o Harrym Potterovi. Oba hrdinové se z malého a podceňovaného outsidera vypracovali v mocného čaroděje. Harry Potter udivuje svými kouzly v říši pohádkových příběhů, Lionel Messi na fotbalových trávnících.
Lionel Messi přestoupil do Barcelony ve věku pouhých třinácti let. Tou dobou ho trápila vážná nemoc, s níž se kdysi potýkal i slavný Maradona. Také Messi měl potíže s fyzickým vyspíváním - nerostl a nepřibýval na váze. Prvotřídní péče lékařů nakonec argentinského chlapce zachránila pro fotbal a v sezoně 2003/2004 se mohl celý svět přesvědčit, že jeho přezdívka Mesiáš není vůbec přehnaná.
Vážná nemoc syna přiměla rodiče Lionela Messiho opustit rodnou Argentinu a přestěhovat se do Španělska. Na Pyrenejském poloostrově se mu mělo dostat potřebné péče. Potíž byla v tom, že malého Lionela trápila hormonální porucha , kvůli níž nerostl a nepřibíral na váze. Pro ambiciózního hocha, který od útlého věku projevoval nevšední fotbalový talent, byla nemoc vážnou komplikací. Přesto Messi hned po příjezdu do Španělska prošel několika mládežnickými týmy a ve všech navzdory slabší fyzické konstituci jasně vyčníval.
Po několika utkáních na škvárových hřištích si jeho umění všimli skauti FC Barcelona. Messi byl zařazen do výchovného systému katalánského velkoklubu a ani mezi nejlepšími vrstevníky se neztratil. Prošel postupně téměř všemi úrovněmi výchovy mládeže a probojoval se až do prvního týmu. Současný trenér Barcelony Frank Rijkaard nyní může těžit z dobré práce klubových skautů, Messi je považován za jednu z největších nadějí světového fotbalu.
V ročníku 2004/2005 tenhle mladík zářil v rezervě Barcelony, která hraje druhou španělskou ligu, a tak mu Rijkaard několikrát dal šanci nastoupit v soutěžním utkání po boku Ronaldinha a spol.
Už na začátku sezony Rijkaardův nový trumf nastoupil v přátelském utkání proti FC Porto.Vedl si skvěle a pootevřel si dveře do kabiny prvního mužstva. Několikrát se pak výborně předvedl na trénincích, vůbec nebyl znát rozdíl mezi sotva dospělým Argentincem a protřelými matadory, jako jsou Eto'o, Larsson či Giuly . Na konci ročníku 2004/2005 pak díky zraněním jiných hráčů a trestům za karty dostal příležitost i v La Lize. Ještě dříve, než jeho mimořádný talent vešel ve všeobecnou známost, na sebe upozornil zápisem do historie. Argentinec se totiž stal nejmladším barcelonským střelcem v lize. Svou první trefu na nejvyšší úrovni si připsal, když mu bylo přesně 17 let, 10 měsíců a sedm dní.
Barcelona ročník zakončila mistrovským titulem a Messi se o to přičinil jednou brankou v sedmi zápasech. "Budu tvrdě pracovat a udělám vše pro to, abych si vybojoval místo v základní sestavě Barcelony. Pokud se mi to hned nepodaří, musím být trpělivý, ještě se mám co učit. Budu vděčný za každou minutu na hřišti,"sdělil Messi.
Od debutu v La Lize nastoupil do rychlíku, který by ho měl dovézt do stanice, kde vystupují nejlepší hráči světového fotbalu. Své možnosti předvedl na mistrovství světa do 20 let v Nizozemsku, které se hrálo na začátku léta roku 2005.
Argentinský tým dovedl ke zlatu a zaslouženě byl zvolen nejlepším hráčem turnaje. Ve finále se jeho země měřila s Nigérii a Messi byl střelcem obou branek vítězů. Dvě proměněné penalty mu zajistily také nejlepšího střelce.
Skvělé výkony osmnáctiletého útočníka zaujaly světovou veřejnost a jeho mateřský klub přiměly k činu. Barcelona hned nabídla mladému střelci prodloužení kontraktu za notně vylepšených podmínek. Byl to od katalánského kluby moudrý tah, vždyt' Messi vzbuzuje pozornost většiny předních evropských klubů a vedení Barcelony nechce opakovat chybu, které se dopustilo v případě Fabregase. Mladého záložníka si Barcelona zapomněla pojistit smlouvou a situace využil Arsenal, který jednoho z nejnadějnějších záložníků současnosti získal za směšnou částku.
V Messiho případě se historie opakovat nebude. Prodloužení smlouvy v Barceloně však zájem evropských velkoklubů o argentinský zázrak neukončilo. Například Masimo Moratti, vlastník Internu Milan, veřejně deklamoval, jak rád by Messiho měl v týmu. "Mohou mi nabízet Ronaldinha, Robinha nebo další superhvězdy - nemám zájem. Chci Messiho. Jednou bude neuvěřitelný,"prohlásil Morrati. Jak se tedy bude dále vyvíjet kariéra maličkého útočníka?
"Neodvažuji se odhadovat, co bude dál. Je mi teprve osmnáct let, takže musím být vděčný za šance, jichž se mi dosud dostalo. Musím si dávat postupné cíle, takže ted' doufám, že se mi podaří získat místo v prvním týmu a přesvědčit trenéra, že mohu hrát pravidelně na nejvyšší úrovni," pravil ambiciózní mladík. Messi může nastupovat na levé straně v záloze i v útoku. Nejraději se objevuje v roli levého křídla užívajícího si volnosti pohybu po celém hřišti.
V mnoha ohledech tak připomíná styl spoluhráče Ronaldinha, ačkoli jeho úrovně zatím nedosáhl. Oba jsou to báječní míčoví kouzelníci, v jejich podáni vypadá oklamáni protihráče jako ta nejjednodušší věc na světě. Messi je bezpochyby ve své věkové kategorii jedním z nejlepších hráčů na světě a pod vedením Franka Rijkaarda je slušná šance, že v sobě nepřestane pracovat a doroste ve světovou hvězdu. " Udělám vše, aby se Leo nezastavil a nespokojil s tím, že se propracoval do prvního týmu. Musí ted' bojovat dvakrát víc než ostatní, aby dokázal, že patří mezi nejlepší. Věřím mu, že to dokáže a stane se jedním z nejlepších hráčů klubové historie," tvrdí Rijkaard.
Španělští novinaří popisují vztah mezi Rijkaardem a Messim téměř jako pouto mezi otcem a synem. Nizozemský trenér je často viděn, jak s argentinským svěřencem vede dlouhé debaty, navíc ho úzkostlivě chrání před tlakem médii. Mnohokrát se stalo, že novinářům nebylo dovoleno vyzpovídat Messiho jen kvůli tomu, aby se mladické nerozvážnosti nepustil do rozebíraní kontroverzních témat. Až později, když prokázal šikovnost v kontaktu s hromadnými sdělovacími prostředky, mu bylo dovoleno samostatně poskytovat rozhovory.
Od chvíle, kdy prodloužil s Barcelonou smlouvu,mohou na jeho angažování pomýšlet jen nejbohatší kluby světa. Ostatní týmy se snaží využít jeho služeb alespoň formou hostování. Messimu by se tak dostalo pravidelné praxe v La Lize, ale Rijkaard takovému řešení není nakloněn. Prezident Torres z Getafe se nechal slyšet, že se už pětkrát snažil získat Messiho na hostování, ale Barcelona pokaždé odmítla.Vedení klubu je toho názoru,že bude lepší mimořádný klenot formovat vlastními silami. Barcelonu navíc v této sezoně čeká až 70 zápasů a Messi jistě dostane šanci předvést se v prvním týmu.
Ačkoli je argentinský mladíček od útlého mládí pod podrobným dohledem odborné veřejnosti, tvrdí, že ho rostoucí popularita nemění. ,,To určitě ne, jsem pořád stejný. Ano, lidé si mě stále častěji všímají. Třeba když jsem v Argentině na dovolené, chodí za mnou čím dál víc fanoušků.Většinou si jen řeknou o autogram nebo mě chtějí pozdravit. Nevadí mi to. Největším rozdílem oproti minulosti je obrovský zájem medií.Chce ted' se mnou mluvit spousta novinářů a já se snažím vyhovět, jak jen to je možné," popisuje Messi zákonitosti života fotbalové celebrity.
Ačkoli se dočkal vylepšení smlouvy, v porovnání s esy, jako jsou Ronaldinho nebo Eto'o, je jeho příjem pořád ještě almužnou. Současný kontrakt s Barcelonou je platný do roku 2012, ale pokud se bude nadále prezentovat výbornými výkony,jistě se zanedlouho dočká dalšího zvýšení platu.,,Jsem v Barceloně maximálně spokojený. Miluji tenhle klub i město a vůbec nepřemýšlím o tom ,že bych měl někam odejít,"tvrdí Messi
a nemyslete si že sem tohle zkopíroval,je prabda že sem něco opsal,ale opsal,a ne okpíroval,tod vše,děkuji!!!

Nová anketa!!!

27. srpna 2006 v 13:54 | dave skala
koho by jste chtěli ???

Sir Alex Ferguson

26. srpna 2006 v 17:17 | dave skala
Sir Alex Ferguson (narozen jako Alexander Chapman Ferguson 31. prosince 1941, Glasgow,
Skotsko) je skotský fotbalový trenér a bývalý fotbalový hráč. V součastnosti trénuje anglický klub Manchester United. Vyhrál víc trofejí než kterýkoliv jiný trenér v historii anglického fotbalu. Na lavičce Machesteru je Ferguson již od 6. listopadu 1986. Předtím působil v East Sterlingshire, potom trénoval St Mirren a nakonec Aberdeen, s kterým vyhrál Pohár Vítězů Pohárů. Také trénoval reprezentaci Skotska.

frank lampard-životopis

26. srpna 2006 v 15:27 | dave skala |  Frank Lampard
Fotbal má v genech. Jeho otec Frank vyhrál s West Hamem dvakrát Anglický pohár, strýc Harry Redknapp si s míčem tykal neméně dobře a dnes je z něj úspěšný trenér. No, a bratranec Jamie Redknapp momentálně hraje Premier League v Southamptonu. Záložník Chelsea Frank Lampard je ideálním důkazem, že jablko většinou nepadá daleko od stromu.
Možná měl štěstí v tom, že pro radu nemusel chodit daleko, ale otec Frank, který dělal Harrymu Redknappovi ve West Hamu dlouho asistenta, mu nikdy nic zadarmo nedal. Do Upton Parku přišel Frank Lampard junior v létě 1994 jako šestnáctiletý. Čtyři měsíce se rozkoukával na hostování v tehdy třetiligovém Swansea City, ale pak už zůstal West Hamu věrný. Ve 132 zápasech dal 23 gólů.
Postupně mu však začal být průměrný klub těsný. A když v roce 2001 dostala vyhazov trenérská dvojice Redknapp - Lampard, byla to poslední kapka k odchodu. 14. června přestoupil za 11 milionů liber do Chelsea, klubu vedeného Italem Claudiem Ranierim.
Chvilku trvalo, než fanoušci na Stamford Bridge začali skandovat jeho jméno. Hned ve čtvrtém zápase byl vyloučen a do Vánoc nedal od srpnového debutu za Chelsea ani gól. Ranieri s ním však měl trpělivost. "Připadal jsem si jako Michelangelo. Věděl jsem, že mám moc dobrý materiál, ale musí se s ním pracovat," vzpomíná na Lampardovy začátky.
"Začal jsem daleko víc trénovat, protože tady byla řada skvělých hráčů a já se chtěl prosadit," přidává rodák z Romfordu. Postupně se kolem Lamparda začala hra Blues točit. V sezoně 2003/2004 pomohl Chelsea 10 góly k druhému místu v Premier League i do semifinále Ligy mistrů. Ruskému majiteli klubu Romanu Abramovičovi to však bylo málo a přivedl do klubu ambiciózního portugalského kouče Josého Mourinha.
"Pár měsíců trvalo, než se z nás stal velký tým. Nemohl za to Ranieri. Když někdo utratí velké peníze, tak chce logicky hned co nejlepší výsledky. Pak z toho pramení i tlak. Dnes už je to tak, že každý chce porazit Chelsea, protože jsme na vrcholu. Výš než Manchester nebo Arsenal," uvažuje Lampard.
Mourinho, který před svým příchodem do Londýna stihl s Portem vyhrát Ligu mistrů, si umanul, že z Lamparda dostane ještě víc. "Když jsem ho v létě viděl hrát na mistrovství Evropy, už tam nebyl daleko od toho, aby se z něj stal nejlepší záložník kontinentu," řekl. "Ale potřeboval jsem, aby se víc přizpůsobil týmu a mužstvo z jeho kvalit mohlo těžit. Tak jako jsem to udělal v Portu před dvěma lety s Dekem," vysvětluje Portugalec.
Lampard byl zvolen zástupcem kapitána Johna Terryho a Mourinho i všichni spoluhráči ho dnes berou jako vůdčí osobnost. "Frank je s Terrym a Gudjohnsenem v radě služebně starších. Když je něco potřeba probrat s trenérem nebo vedením, tak u toho jsou," prozrazuje gólman Chelsea Petr Čech. "Je to otevřený a upřímný kluk, za kterým může kdokoliv s čímkoliv přijít," charakterizuje svého spoluhráče.
Říká se, že Mourinhovy metody jsou dost tvrdé, ale Lampard je ten, který přesto odchází z tréninku poslední. "Často zůstávám na hřišti a piluju střelbu, pasy, sprinty i práci s míčem. Táta mě k tomu vedl, už když jsem byl dítě. Dnes vím, že kdybych si nepřidal, neměl bych dobrý pocit."
Možná i proto je úctyhodným rekordmanem. V září se zapsal do dějin, když nastoupil ke 113. zápasu v lize bez přerušení. "Jde i o štěstí, že se nezraníte. Nejsem žádné Statečné srdce v porovnání s ostatními," odmítá pocty.
Je velkým zastáncem Mourinha, od něhož mají hráči nadiktováno vše do nejmenšího detailu. "Největší změna je v psychice. Slyšíme pouze vyhrát, vyhrát, vyhrát. S akcentem na každý zápas v každé soutěži," přiznává Lampard. Zatímco Ranieri i pod Abramovičovým vedením opakoval, že s Manchesterem nebo Arsenalem se Chelsea zatím měřit nemůže, Mourinho taková slova nezná.
Když portugalský trenér přišel do klubu, dal všem hráčům jakýsi seznam základních bodů, které musí respektovat. Lampard to nepopírá. "Jenže média to příliš zveličují. Je tam jedno zásadní pravidlo: chovej se jako profesionál. Není to tak, že bychom každý den museli jít spát před půlnocí. Trenér nám říká: Když půjdeš před zápasem nebo tréninkem někam pít, nejsi schopen trénovat a hrát tak, jak chci já."
Záložník s výbornou střelou oceňuje portugalského kouče i po lidské stránce. "Jinak mluví s novináři a jinak s námi. Není pro něj problém chytit fotbalistu kolem krku, říct nějaký vtip a vyslechnout si ho. Josého největší síla je v tom, že svým hráčům rozumí. Mě třeba nechal zahrávat trestné kopy, rohy, což jsem předtím nedělal. Dal mi tím určitý druh odpovědnosti a dokázal ze mě dostat to nejlepší."
Svými výkony dělá člen slavné fotbalové rodiny Mourinhovi určitě radost. Dnes už se jméno Lampard používá jako příklad dokonalého profesionála. Neflámuje, neplní titulní stránky bulvárů, žije klidným životem se svou španělskou přítelkyní. "Je to jeden z nejlepších anglických hráčů. Komplexní fotbalista s vynikajícím přehledem a přihrávkou. Má výbornou hru oběma nohama a střelbu zdálky. Fotbalu dává skutečně všechno," přidává Čech.
Lampard je ústřední postavou i v reprezentaci a fanoušci Albionu jsou na klenot anglického fotbalu patřičně pyšní. Stejně jako Frank Lampard senior, který za West Ham odehrál během 17 let 546 zápasů. Syn má zatím stále co dohánět. Alespoň co do počtu startů v lize. V reprezentačním měřítku už však tátu dávno strčil do kapsy. Lampard starší se v nejcennějším dresu objevil jen dvakrát.
Už loni ho v anketě o nejlepšího hráče anglické ligy porazil jen Francouz Thierry Henry z Arsenalu. Frank Lampard měl skvělou sezonu a ta probíhající je podle všeho ještě brilantnější. V dobrém světle se předvedl na mistrovství Evropy v Portugalsku a před pár dny se dočkal velkého ocenění. Fanoušci mu dali nejvíc hlasů v anketě o nejlepšího anglického fotbalistu roku.
Na internetové stránce anglické Fotbalové asociace FA.com hlasovalo přes 20tisíc fanoušků z celého světa. Lamparda dalo na první místo 40 % lidí, druhý v pořadí Wayne Rooney byl na prvním místě u 16% hlasujících. Na dalších příčkách skončili Steven Gerrard, Ashley Cole a Shaun Wright-Phillips. Kapitán anglické reprezentace David Beckham ani jeho spoluhráč z Realu Madrid Michael Owen se mezi první pětici nedostali. "Frankie je u fanoušků hodně populární. Lidi si jeho výkonů v Chelsea a v nároďáku nemohou nevšimnout," říká gólman Chelsea Petr Čech.
"Je to pro mě obrovská pocta. Byl jsem překvapen už v momentě, kdy mi říkali, že průběžně vedu. Vůbec by mě nenapadlo, že Rooneyho porazím takovým rozdílem," prohlásil Lampard. "Teď už vím, že mám hodně fanoušků v celé zemi. To je krásný pocit," dodal.
Švédský kouč na lavičce anglické reprezentace Sven-Göran Eriksson má pro vítěze ankety jen slova uznání. V roce 2004 pod jeho vedením odehrál 13 ze 14 zápasů, ve kterých dal šest gólů. "Toto ocenění si plně zaslouží, vždyť za Anglii hraje výtečně dlouhou dobu. I v klubu je jeho výkonnost obdivuhodná. Za Chelsea nastoupil během posledních dvou let snad ve všech zápasech a neustále se zlepšuje," řekl na Lampardovu adresu.
V čem vidí Eriksson jeho největší přednosti? "Práce s míčem, výborné zakončení, skvělé přihrávky, dobrá defenziva. Po záložníkovi nemůžete chtít víc. Doufám, že mu to vydrží celou kvalifikaci," podotkl trenér anglického národního týmu. To si přeje i Lampard. Na světovém šampionátu totiž zatím nehrál.
!!!!!Přísný zákaz kopírování životopisů na vlastní stránky a blogy bez souhlasu webmastera těchto stránek!!!!!

ronaldinho-životopis

26. srpna 2006 v 15:21 | dave skala

Ronaldinho

Ronaldinho Zvětšit Ronaldinho
Ronaldo de Assis Moreira (*21. března 1980, Porto Alegre, Brazílie), známější pod přezdívkou Ronaldinho je brazilský fotbalista, který v součastnosti hraje za španělskou FC Barcelonu. Je v součastnosti pokládán za jednoho z nejlepších fotbalistů světa.
Ronaldinho začal svou profesionální kariéru v Brazilském týmu Grêmio, kde hrál od roku 1998 do roku 2001. V červnu 1999 debutoval v Brazilské reprezentaci a hned vstřelil gól. V roce 2001 podepsal Ronaldinho pětiletý kontrakt s francouzským Paris Saint-Germain, který následovaly dlouhé tahanice mezi kluby o odstupném. Grêmio nakonec dostalo 4,5 milionu dolarů.
V roce 2002 pomohl Ronaldinho Brazílii k zisku titulu Mistrů světa. Mezi jeho nejznámější okamžiky na turnaji patří 35 metrů dlouhý lob, kterým překonal ve čtvrtfinále anglického brankáře Davida Seamana.
V létě roku 2003 dával Ronaldinho najevo, že chce PSG opustit, jelikož se nekvalifikovalo do evropských pohárů. Tak začala bitva mezi elitními kluby o tuto budoucí hvězdu, kterou nakonec nabídkou za 27 milionů euro vyhrála FC Barcelona a přetáhla Ronaldinha favorizovanému Manchesteru United. Ronaldinho splnil očekávání a dovedl Barcelonu k druhému místu v La Lize v sezóně 03/04.
V další sezóně předváděla Barcelona v čele s Ronaldinhem skvělý fotbal a byla jedním z hlavních kandidátů na výhru v Lize mistrů. Tam sice nezvítězila, ale sezóna nakonec dopadla úspěšně po zisku trofeje v La Lize.
V prosinci 2004 byl Ronaldinho jmenován asociací FIFA nejlepším fotbalistou uplynulého roku. Jako kapitán dovedl Brazilskou reprezentaci k zisku Poháru konfederace, Pelé ho jmenoval mezi 125 nejlepšími žijícími fotbalisty světa a za sezónu 2004/05 byl jmenován nejlepším útočníkem Ligy mistrů.
V prosinci 2005 byl vyhlášen v anketě sportovních novinářů Zlatý míč nejlepším evropským fotbalistou v uplynulém roce.
Mimo zisku ocenění pro nejlepšího hráče Evropy způsobil také vzruch natočením videa[1], vekterém velmi přesně a opakovaně zasahuje brankovou konstrukci.

Externí odkazy


Novinky2

26. srpna 2006 v 15:18 | dave skala
Šok!!!:Dánský fotbalista Thomas Gravesen se v Realu Madrid opět dostal do problémů. Třicetiletý
záložník, jenž byl po bitce s Brazilcem Robinhem vyřazen z kádru pro přípravné turné v USA, nyní odjel údajně bez povolení klubu do své vlasti. V Dánsku se připravuje s mužstvem svého bývalého zaměstnavatele Vejle a hledá si prý nové angažmá.
25.8. 2006 21:30
MADRID - "Nedostal od nás povolení. Není správné, že si nejprve nevyžádal náš souhlas," řekl mluvčí Realu.
Podle trenéra dánské reprezentace Mortena Olsena ale madridský klub Gravesenovi povolil, aby se připravoval s Vejle. "Zdálo se nám, že trénink v Realu Madrid není dostačující, takže jsme zkusili tento postup a Real to také zaujalo," řekl Olsen agentuře Ritzau. "I oni chtějí, aby byl fit, aby za něj dostali pořádně zaplaceno, až ho prodají," dodal.
Dánská média uvedla, že se Gravesen chce udržet ve formě kvůli reprezentačním zápasům, než si najde nový klub. Do Realu přišel vloni z Evertonu, na méně bojovný fotbal ve španělské lize se ale neadaptoval.

Arsenal

26. srpna 2006 v 14:56 | dave skala

Stadion

Letošní sezóna byla jeho poslední na stadioně Highbury. Arsenal hrál na tomto stadionu v severolondýnské čtvrti Highbury již od roku 1913. Předtím byla domovem Arsenalu čtvrť Wolwich Arsenal. Nový svatostánek Emirates Stadium je nedaleko stařičkého Highbury, se kterým se Arsenal rozloučil výhrou 4:2 nad Wiganem Athletic. Emirates stadium bude pravděpodobně otevřeno zápasem s Ajaxem Amsterodam. Asi to bude poslední zápas legendy obou klubů - Dennise Bergkampa. Nový stadion má kapacitu 60 000 sedadel.

Dosažené úspěchy

Arsenal patří mezi nejúspěšnější anglické fotbalové kluby. Arsenal vyhrál 13 anglických titulů (jen Liverpool a Manchester United jich mají víc) a 10 Pohárů FA (lepší je jen Manchester United). Arsenal vytvořil rekord v neporazitelnosti v Premier League . Neprohrál ani jednou v sezóně 2003/2004. Jeho neporaziltelnost trvala od 7. května 2003 do 16. října 2004. Arsenal nepoznal porážku v 49 zápasech Premier League po sobě. Přes tyto úspěchy na domácí scéně se Arsenal přes čtvrtfinále ligy mistrů dostal až letos.

Liga mistrů

Arsenalu až do letošní sezóny nepodařilo prorazit v Lize mistrů. Letos se Arsenal stal prvním klubem z Anglie, který vyhrál na hřišti Realu Madrid. V sezoně 2005/06 se Arsenal dostal poprvé v historii až do finále, které se hrálo 17. května 2006 v Paříži. Tady se ve svém prvním finále setkal s Barcelonou. Obraně Gunners se nepodařilo prodloužit sérii 10 zápasů v lize mistrů bez obdrženého gólu. Jeho série trvala 995 minut. Arsenal se sice dostal gólem Campbella do vedení, ale Eto'o a Belletti zápas otočili a tak se Arsenal žádné trofeje v letošní sezóně nedočkal.

Tituly

 • Tituly v lize. Titulů: 13.
  • 1931, 1933, 1934, 1935, 1938, 1948, 1953, 1971, 1989, 1991, 1998, 2002, 2004
 • FA Cupy: 10
  • 1930, 1936, 1950, 1971, 1979, 1993, 1998, 2002, 2003, 2005
 • Ligové poháry: 2
  • 1987, 1993
 • Třikrát"Double": 1971, 1998, 2002
 • Vítězství v obou domácích pohárech v jednom roce: 1993

Sestava

brankáři:
 • 1 Jens Lehmann
 • 21 Mart Poom
 • 24 Manuel Almunia

obránci:
 • 3 Ashley Cole
 • 12 Lauren
 • 18 Pascal Cygan
 • 20 Philippe Senderos
 • 22 Gael Clichy
 • 23 Sol Campbell
 • 27 Emmanuel Eboue
 • 28 Kolo Toure
 • 31 Justin Hoyte
 • 34 Matthew Connolly
 • 36 Johan Djourou
 • 38 Kerrea Gilbert
záložníci:
útočníci:
 • 9 Jose Antonio Reyes
 • 10 Dennis Bergkamp
 • 11 Robin van Persie
 • 14 Thierry Henry - kapitán
 • 25 Emmanuel Adebayor
 • 32 Theo Walcott
 • 41 Arturo Lupoli
 • 45 Anthony Stokes

Externí odkazy


cristiano ronaldo

26. srpna 2006 v 14:35 | dave skala
Full name:Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro
Date of birth:February 5, 1985 (Monday)
Place of birth:Funchal, Portugal
Height:184 cm (6 ft. 1 in.)
His favourite movies:The Sixth Sense
His favourite actress:Angelina Jolie
His favourite colors:White and Red
His favourite number:7
His favourite Cola:Coca Cola
Hair / Eyes :Light Brown / Brown
Religion :Christian - Catholic
Mother's Name :Maria Dolores dos Santos Aveiro
Father's Name :Jose Diniz Aveiro
Brothers :Hugo Aveiro
Sisters :Elma Aveiro and Katia Aveiro
Cell Phone :Nokia 6230 - Black see this
He doesn't smoke!
info o sristianovi!jé to v anglině,ale měl by tomu každej rozumět...

cristiano ronaldo životopis

26. srpna 2006 v 14:26 | dave skala |  Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo (celým jménem Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro, narozen 5. února 1985 ve Funchalu na Madeiře) je portugalský fotbalový hráč, který v součastnosti obléká dres anglického Manchesteru United a portugalské reprezentace.
Od mládí, kdy hrál za portugalský Sporting Lisabon byl považován za velký talent nejen portugalské kopané. Schopnost hrát oběma nohama a na obou stranách hřiště upoutala pozornost Sira Alexe Fergusona během přátelského utkání Sportingu s Manchesterem (3:1) v létě roku 2003. Sami hráči United po zápase chválili Ronaldův výkon. To bylo pro Fergusona, který právě dokončil odchod Davida Beckhama z týmu, dostatečným důkazem, že tohoto hráče opravdu musí mít a také ho získal.
Při svém nástupu za anglický tým si vysloužil stejnou dávku chvály a kritiky za svůj výbušný styl hry a technické parádičky s míčem. To prokázal i ve finálovém zápase Poháru FA, který United v roce 2004 vyhráli 3:0, když dal Ronaldo první a rozhodující gól.
Ve své druhé sezóně za Manchester United Ronaldo fotbalově vyrostl. Vyniknul zejména skvělý výkon v zápase, kde United smetli tehdy mistrovský Arsenal na jejich půdě 4:2. Kritiky na jeho neschopnost vyprodukovat finální nahrávku či gólovou střelu musely rychle utichnout. Ronaldo se stal jedním z nejplatnějších hráčů United v sezóně se střídavými úspěchy a pády. Manchester se sice dostal do finále Poháru FA, ale zklamal v Premier League i v Lize mistrů.
Svou reprezentační premiéru si Ronaldo odbyl v srpnu 2003 proti Kazachstánu. Na Euru 2004 vstřelil jediný gól Portugalska v prvním utkání proti Řecku (1:2) a dal i první gól svého týmu v semifinálovém utkání, které nakonec Portugalsko vyhrálo 2:1. Ve finále však jeho tým opět prohrál s Řeckem. Přes rozčarování nad prohraným finále se Ronaldo rozhodl reprezentovat svou zemi na Olympijských hrách v Athénách, kvůli čemuž zmeškal začátek loňské sezóny.
Ronaldo je teprve dvacetiletý hráč a celou kariéru má, zdá se, ještě před sebou. Už nyní však prokázal, že se může stát velmi slavným hráčem světového fotbalu.

Externí odkazy


Ruud van Nistelrooyj

26. srpna 2006 v 14:23 | dave skala |  Ruud Van Nistelrooyj

Ruud van Nistelrooy

Ruud van Nistelrooy (Manchester United 3:0 Tottenham) Zvětšit Ruud van Nistelrooy
(Manchester United 3:0 Tottenham)
Ruud van Nistelrooy (celým jménem Rutgerus Johannes Martinus van Nistelrooij, narozen 1. července 1976 v Oss, Severní Brabantsko, Nizozemí) je nizozemský fotbalový útočník, který v součastnosti působí v klubu Manchester United. V klubu nosí dres s číslem 10 a v reprezentaci číslo 9.
Ruud je výjimečný útočník především při zakončování gólových šancí. Na svoji výšku 188 cm je neobyčejně hbitý a šikovný, což je přičítáno jeho předchozímu gymnastickému tréninku. Ruudova úspěšnost zakončování je fenomenální. Za nizozemskou reprezentaci dokázal skórovat každý druhý zápas, ve 44 zápasech 22 krát. Jeho rekord za Manchester United je ohromující. Ve 148 zápasech vstřelil 128 branek. V Lize mistrů, kterou hrál za PSV Eindhoven a Manchester United dokázal dát 46 gólů v 55 zápasech.

Nizozemská kariéra

Van Nistelrooy začal kariéru jako záložník v nizozemském druholigovém klubu FC Den Bosch, ale v roce 1997 se v klubu SC Heerenveen přeměnil na středního útočníka. Jeho trenér mu radil, aby se učil jak střílet góly od Dennise Bergkampa, který hrál za Ajax Amsterdam. Van Nistelrooy dojížděl několik kilometrů, jen aby viděl svého krajana naživo v akci. V roce 1998, v den jeho 22 narozenin ho získal za částku 4,2 milionů liber, která byla v té době rekordní přestupní částkou mezi dvěma nizozemskými kluby, PSV Eindhoven.
Van Nistelrooy nezklamal a v první sezóně vstřelil ve 34 zápasech 31 gólů a byl zvolen nizozemským fotbalistou roku. V další sezóně přidal na své střelecké konto dalších 29 gólů, což neuniklo pozorovatelům z velkých klubů.
Manchester United se pokoušel van Nistelrooye koupit již v roce 2000, ale ten si bohužel před mistrovstvím Evropy ošklivě poranil koleno. Nakonec ho Manchester United získal v dubnu 2001 za 19 milionů liber, rok po zlém poškození křížových vazů v koleně.

Manchester United

Během své první sezóny v United v 32 zápasech 23 gólů a dokázal skórovat v osmi zápasech Premier League po sobě, což byl nový rekord. Dal také 10 gólů v Lize mistrů a byl zvolen nejlepším hráčem roku podle hráčské asociace.
V sezóně 2002-2003 dal 25 gólů v lize a dalších 14 gólů přidal v Lize mistrů. V této sezóně se stal hlavní silou Manchesteru, který po roce získal od Arsenalu zpět mistrovský titul.
Další sezónu začal Ruud skvěle, když v prvních dvou zápasech dal 2 góly. Pak neproměnil penaltu v poslední minutě důležitého zápasu proti Arsenalu. Také dal za svůj klub jubilejní stý a stoprvní gól v krásném únorovém zápase, ve kterém United porazili Everton v Goodison Parku 4:3.
Po sezóně byl van Nistelrooy vybrán do nizozemské reprezentace na Euro 2004 v Portugalsku. Dokázal dát gól v každém zapase ve skupině, což se povedlo už jen Milanu Barošovi.
Ruud kvůli zranění zmeškal velkou část sezóny 2004/2005, ale i tak dokázal v Lize mistrů skórovat 10 krát a stal se tak druhým nejlepším střelcem historie této soutěže hned po španělovi Raúlu Gonzálezovi.
Během léta 2005 se objevovaly spekulace o Ruudově přestupu. Prý se o něj zajímal hlavně Real Madrid jako výměnu za Michaela Owena. Tyto spekulace popřel jak Manchester United, tak i hráč sám, když řekl, že by chtěl hrát za součastný klub tak dlouho, jak jen bude moci.

andrea pirlo-kariéra

26. srpna 2006 v 14:20 | dave skala
Andrea Pirlo se narodil 19. května roku 1979 v Brescii. Ve městě, kde živoucí modlou místního fotbalu je Roberto Baggio, se mladičký Pirlo pomalu začal učit velkému fotbalovému umění. Vzhledem ke své malé postavě a nesporné technické vybavenosti byl přirozeně stavěn na pozici ofenzivního záložníka, z níž dirigoval hru. Svou premiéru mezi dospělými hráči Brescie si odbyl v neslavné době. Brescia se nezastavitelně hrnula do Serie B, čemuž ani Pirlova snaha nezabránila. V následující sezóně se Pirlo na hřišti vůbec neobjevil, nastupoval pouze za juniorku. Brescia se ovšem nedokázala vrátit zpět na vrchol a vedení si uvědomilo, že musí začít dávat příležitost mladým hráčům. Sezóna 1996/1997 se tak dá považovat za první Pirlovu sezonu ve velkém fotbale. Za A tým Brescie odehrál 17 utkání v nichž dal 2 góly. Co bylo ale důležitější, Pirlo držel v ruce dirigentskou taktovku celého týmu a v 18-ti letech dovedl svůj tým zpět do Serie A.

Serie A

V sezóně 1997/98 už dostával pravidelně šanci v základní sestavě a odehrál 29 zápasů. Během nich nastřílel čtyři góly, většinou z volných kopů. Stabilní výkony v rodném městě tak Andreovi vynesly přestup do opravdového velkoklubu. Inter Milan po něm sáhl velice ochotně, nicméně mnoho příležitostí v dresu modro-černých nedostal. V nabitém kádru odehrál pouze 18 utkání a po sezóně byl poslán na hostování do druholigové Regginy, Schopný trenér Franco Colomba dal mladému reprezentantovi opět spoustu prostoru na hřišti a Andrea se rozzářil do původního lesku. Odehrál 28 utkání a vsítil 6 gólů. To už Inter nemohl opomenout a proto se teprve dvacetiletý Pirlo stěhoval zpět do Milána. Zde ale opět nedostal žádnou příležitost a byl odeslán na hostování domů do rodné Brescie. Nechybělo mnoho a Pirlo by zde zůstal natrvalo, jeho přestup již byl téměř dojednán.

v AC Milán

Na poslední chvíli ale do hry vstoupil městský konkurent Interu AC Milán. Nabídl více peněž a proto se Pirlo stěhoval opět na San Siro. Inter tehdy velice pobaveně komentoval tento přestup, vždyť se jim povedlo prodat neschopného hráče za peníze odvěkého rivala. V dresu AC Pirlo zpočátku nastupoval opět na pozici ofenzivního záložníka, ale až příchod trenéra Ancelottiho změnil Andreovi život. Carlo Ancelotti je proslulý svými tahy a mícháním se sestavou. V případě Pirla měl Ancelotti šťastnou ruku, když se rozhodl technického kouzelníka stáhnout na post štítového záložníka. Dokázal tak mít v sestavě hned dva ofenzivní záložníky, čímž získalo AC neuvěřitelnou sílu dopředu a zároveň jistotu dozadu. Tento neobvyklý krok se ovšem v hlavě geniálního Ancelottiho nezrodil náhodou. V roce 1983 vyhrál Carlo Ancelotti s AS Řím scudetto a vedle něj hrával Roberto Falcko. Tomu připadla stejná úloha, jakou má dnes v AC Andrea Pirlo. Jedno je ovšem jisté, tento krok přinesl AC mnoho dobrého, Pirlo se probudil a funkcionáři Interu Milan si nyní při vyslovení jména Pirlo rvou vlasy. Andrea podává spolehlivé výkony a pravidelně střílí góly z přímých volných kopů i ze hry. Jeho naprosto unikátní technická vybavenost a pracovitost z něj učinily jednoho z nejlepších defenzivních záložníků na světě. Jeho přínos pro mužstvo nejlépe vystihuje odvěký kapitán AC Paolo Maldini, který tvrdí: "Andrea je jeden z nejinteligentnějších hráčů, s jakým jsem kdy hrál. Dokonale zvládá defenzivní i ofenzivní činnost, stěží byste na postu štítového záložníka našli na celém světě lepšího."

Reprezentace

Reprezentační kariéru mladého Itala poznamenal podobný výkonnostní výkyv, jako jeho klubové účinkování. Dosavadním vrcholem je tak pro Pirla zlato z Mistrovství Evropy hráčů do 21 let. Ve finále tohoto turnaje v roce 2001 vstřelil Andrea dva góly do sítě českých mladíků a zajistil tak zlaté medaile svým kamarádům. V seniorské reprezentaci Pirlo trpěl pod trenérem Trapattonim, který jej příliš nevyužíval. Zažil pod ním také největší své zklamání, kdy na Euru vypadla Itálie v základní skupině. Nyní pod trenérem Lippim dostává Pirlo hodně příležitostí a odvádí svůj vysoký standard. Vzhledem k nízkému věku tak má klenot záložní řady AC Milan před sebou velkou budoucnost.

Statistiky

SezonaTýmZápasyBranky
1994/1995Brescia10
1995/1996Brescia00
1996/1997Brescia172
1997/1998Brescia294
1998/1999Inter180
1999/2000Inter00
1999/2000Reggina286
2000/2001Inter40
2001/2002Brescia100
2001/2002AC Milan182
2002/2003AC Milan279
2003/2004AC Milan326
2004/2005AC Milan304

anketa č.4

26. srpna 2006 v 12:45 | dave skala
nová anketa a moc prosím jestli budete chtít hlasovat v anketách,nehledejte to jak blázni v komentářích,ale přímo v rubrice ankety,která je skoro uplně dole,dekuju za pochopení...


básen o chelsea

26. srpna 2006 v 10:56 | dave skala
Modrý ráj
Chelsea je vášen,která tě svede,Chelsea je život,který tě vede. Chelsea ráj na modrém nebi,bud jak Lampard,nebo Terry.A když se náhle chyba vyskytne,Čech to hravě vychytne.A pak jeho dlouhý pas,Drogba to hlavou sklepne zas.Mourinho křičí přihraj to dál,at máme náš modrý ráj.Frankie Lampard střílí gol,rychle přiběhl hráčů roj.A my slavíme náš modrý ráj,který jistě bude žít dál...

anketa č.3

25. srpna 2006 v 19:08 | dave skala
a 3 anketa

anketa č.2

25. srpna 2006 v 19:07 | dave skala
anketa 2

anketa č.1

25. srpna 2006 v 19:05 | dave skala
první anketa..

Premiérově mp3 na mém fotbalovém blogu!!!

25. srpna 2006 v 18:25 | dave skala
Black eyed peas-Don't lie
omlouvám se milovníkům mptrojek,ale ted už nemám čas abych to vkládal,ale do 2 dnů,by se tady měli objevit další mp3 a jestli si budete nejakou mptrojku přát,stačí to napsat do komentářů a já se to pokusím co nejdřív sehnat.